Advertisements

نتیجه بازی تراختور استقلال تهران + حاشیه های بازی قبل و بعد از شروع


دوزلو اوغلان وبلاگلارینین یاخشی اولماقی اوچون آتیل باتیل فروشگاهین دان آلیش وئریش ائدین

تراختور 1 – استقلال 1


تراکتور در حضور 70 هزار هوادار خود در مقابل استقلال متوقف شد

ديدار تيم هاي تراکتورسازي و استقلال از ساعت 15:30 در ورزشگاه يادگارامام در حضور 70 هزار تماشاگر آغاز شد.
دو تيم در نيمه اول بازي پاياپايي را انجام دادند. در دقايق ابتدايي بازيکنان تراکتورسازي بر بازي سوار بودند اما در اواسط بازي اين شاگردان پرويز مظلومي بودند که حملاتي روي دروازه تراکتورسازي داشتند.
در دقايق پاياني نيمه اول دو تيم بار ديگر به طور نسبي روي دروازه يکديگر موقعيت خلق کردند.
ابراهيمي در دقيقه 45 در يک موقعيت تک به تک توپ را به دست طالب لو کوبيد و کمي بعد اين شاگردان مظلومي بودند که در دقيقه 45+2 توسط ميلاد ميداودي به گل رسيدند.
نيمه دوم شاگردان فراز کمالوند براي جبران نتيجه با حمله بازي را آغاز کردند که حاصل آن خطاي پنالتي دقيقه 51 لوييز روي بازيکن تراکتورسازي بود.
اين ضربه پنالتي را در دقيقه 52 جاسم کرار به گل تبديل کرد تا بازي به تساوي بکشد.
تراکتورسازي بعد از اين گل بارها در ادامه بازي صاحب موقعيت شد که يکي پس از ديگري اين فرصت ها را از دست داد، البته سرخپوشان تبريزي يکي از موقعيت هاي خوب خود را به دليل اعلام آفسايد از سوي داور از دست دادند که هواداران تراکتورسازي به دليل اين تصميم داور عليه او شعار دادند.

از نکات قابل تامل این دیدار حضور هفتاد هزار تماشاگری بود که بدون وقفه و بصورت یکدست تا آخرین لحضات تراکتور را تشویق می کردند؛ تشویق گرم همزبانان ارومیه ای در ورزشگاه و سردادن شعار “یاشاسین اورمو” از طرف هواداران ؛ و طنین شعار همیشگی و جاویدان “یاشاسین آذربایجان” بود. 

هواداران تراکتور در چندین نوبت به تورکی  داور و عنایت رئیس کمیته ی داوران اعتراض نمودند، اوج اعتراضات آنان زمانی بود که داور گل سالم علی علی زاده را آفساید اعلام کرد. گفتنی است که در دقیقه ی هفتاد و ششم علی زاده از کمند دفاعی بازیکنان استقلال فرار کرد و با یک شوت بغل پا توپ را به قعر دروازه آبی ها فرستاد که کمک داور آن را به اشتباه آفساید گرفت.
در پايان نيز تلاش شاگردان کمالوند براي تغيير نتيجه بي نتيجه باقي ماند. آنها در دقيقه پاياني نيز يک موقعيت خوب را از دست دادند.
استقلال با اين تساوي 21 امتيازي و تراکتورسازي 17 امتيازي شد.
داور اين مسابقه محسن ترکي بود، وي از استقلال به اميرحسين صادقي، فرزاد آشوبي و مهدي اميرآبادي و از تراکتورسازي به جاسم کرار، آندرانيک تيموريان و سيد محسن حسيني کارت زرد نشان داد.
فرزاد آشوبي در دقيقه 90+1 به دليل دريافت کارت زرد دوم از بازي اخراج شد.

بازيکنان تراکتورسازي:
مهدي ثابتي، مرتضي اسدي، مجتبي ترشيز(84- داود دانش دوست)، مصطفي اکرامي، سيد محسن حسيني، مهدي کياني، علي عليزاده، محمد ابراهيمي، مسعود ابراهيم زاده(46- پيمنتا)، آندرانيک تيموريان(64- رسول خطيبي) و جاسم کرار
سرمربي: فراز کمالوند

بازيکنان استقلال:
وحيد طالب لو، امير حسين صادقي، پژمان منتظري، مهدي اميرآبادي، حنيف عمران زاده، لوييز، مجتبي جباري، فرزاد آشوبي، ايمان مبعلي( 78- دسوزا)، ميلاد ميداودي(85- اميد روانخواه)، فرهاد مجيدي(90+2 – بيژن کوشکي)
سرمربي: پرويز مظلومي

حاشیه های بازی تراکتورسازی تبریز استقلال تهران

بعد از به ثمر رسيدن گل توسط ميلاد ميداودي، منصور پورحيدري از نيمکت نشينان استقلال خواست خوشحالي نکرده و از روي نيمکت بلند نشوند تا هواداران تبريزي تحريک نشوند.

* قبل از اينکه داور سوت پايان نيمه اول را بزند علي عليزاده با لگد به فرزاد آشوبي ضربه اي زد و داور از اين صحنه به راحتي گذشت و پايان نيمه اول بازيکنان استقلال از جمله لوييز و مجيدي به طرفداري از هم تيمي خود با شماري از بازيکنان تراکتورسازي درگيري لفظي پيدا کردند.

* درحالي که بازيکنان دو تيم با يکديگر درگير بودند، هواداران تراکتورسازي عليه داور شعار دادند.

پنجاه نفر از هواداران استقلال در طبقه دوم ورزشگاه جاي گرفته اند.

* درحالي که بازي در نيمه دوم در جريان بود ترکي داور مسابقه به دليل حضور بازيکنان ذخيره استقلال پشت دروازه اين تيم بازي را براي دقايقي متوقف کرد و از آنها خواست از پشت دروازه دور شوند.

* وقتي در نيمه دوم کمک داور يکي از موقعيت هاي خوب تراکتورسازي را آفسايد اعلام کرد، تماشاگران شعار عليه تيم داوري را تشديد کردند.

استقبال هواداران تراختور از بازیکنان استقلال

کاروان تیم استقلال تهران بعد از ورود به فرودگاه تبریز با صحنه عجیبی روبرو شد که در آنجا تعدادی از هواداران تیم تراکتور با از زن و مرد با شعار تراختور تراختور از تیم استقلال استقبال کردند.
در عين حال اتوبوس کاروان تیم استقلال از زمان حضور در شهر برای رفتن به هتل محل اقامت خود با استقبال هواداران تیم تراکتور در مسیر روبرو شد که با نشان دادن پرچم های قرمز حمایت خود را از تیم شهرشان آن را به رخ کاروان تیم استقلال می کشیدند.
با این اوصاف به نظر می رسد که استقلال اوج گرفته روز به مراتب سخت تری را در تبریز و در استادیوم یادگار امام خواهد داشت.

اینجا آذربایجان، مهد عاشقان استشاید قبول این نکته برای هواداران سایر تیم ها و خیل عظیم فوتبال دوستان سخت باشد که تراکتور با هواداران اش در تبریز تمرکز هر تیمی را به هم می ریزد این واقعیتی انکار ناپذیر است که نمود دارد، ” آنهایی که به استادیوم یادگار امام تبریز از پشت شیشه تلویزیون می نگرند استادیومی را در مقابل چشمان خود می بینند که در قرمزی دلپذیر تیم محبوب شهر تبریز غرق می شود و این حس باور نکردنی است وقتی در استادیوم باشی و از فضای رعب آوری که این هواداران برای تیم های رقیب می سازند واقعا رشک ببری که کاش تو هم می توانستی در استادیوم باشی و نام تیم محبوبت را فریاد بزنی و داد بزنی تراختور، تراختور” این جملات را شیوا دختر جوانی که پشت رول خودروی آخرین سیستم اش نشسته در پاسخ به سوالی در مورد علت چسباندن آرم باشگاه تراکتور در گوشه شیشه عقب اتومبیل اش بر زبان می راند. 

این حس غریبی است که در شهری قدم می زنی که در پس خودروهایش آرم باشگاه تراکتور را می توانی ببینی، راننده ها از هر جنسی و از هر رده سنی تشکیل می شوند و خودروها از تاکسی گرفته تا اتومبیل های مدل بالا این مشخصه را با خود دارند و همگی با عشق عجیبی به اینکار اقدام می کنند.

مجید که در یکی از میادین و پاتوق های معروف تبریز برای جوانان بالا دست نشین در محله فروغی ولیعصر تبریز در پشت رول زانتیا اش به موضوع جالبی اشاره می کند :” سرخابی ها همواره در هر شهری همیشه عادت داشته اند تا تیم های خود را در آن شهرها تنها نبینند ولی تیم های محبوبشان محکوم به فرو رفتن در سکوت خوف انگیز استادیوم سهند تبریز (نامی که آنها برای استادیوم یادگار امام به کار می برند) است چرا که همه می دانند که تراکتور فراتر از یک تیم است “.

اشاره مجید به شعار فراتر از یک تیم برای تراکتور نشان از باشگاهی دارد که توانسته اینک به کمک هواداران اش مرزهای دو قطبی را در ایران در هم بشکند، آنها در این راه از هیچ کوششی مضایقه نمی کنند، شعار معروف آنها “عیبی یوخ ” زمانی در فوتبال کشور توسط همین هواداران گسترش پیدا کرد که در استادیوم های کشور ” حیا کن، رها کن ” توسط هواداران سایر تیم ها در قبال بازی ضعیف تیم های خودی بسیار گسترده شده بود و آنها با این شعار فوتبال را فدای نتیجه نکردند، تعجب یکی از مربیان معروف لیگ از معنای این شعار در هنگام گل خوردن تراکتور در استادیوم یادگار امام تبریز نشان بارزی است از این شعور و حس والای هواداران تراکتور در تبریز که به گفته شیوا برگرفته از هواداران پرشور تیم های باشگاهی ترکیه است که الگوی این جوانان در تشویق تیم تراکتور است.
آبی های تهران فردا باید در استادیوم بزرگ یادگار امام تبریز در حالی که بهترین روزهای خود را پشت سر می گذارند مقابل قرمز های تبریز صف آرائی کنند، اما نکته ای که می توان به آن اشاره کرد این است که هواداران تراکتور شور و حال دیگری را در آذربایجان ایجاد کرده اند که این موضوع باعث می شود همگی فوتبال دوستان را امیدوار کند که بازی فردا زیبا، هیجانی با بار فنی بالا موجب شود که با این شور و حال زنگ ها این بار برای فوتبال بی رمق ملی ما و باشگاهی ما به صدا در آید و بس.

Advertisements

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

w

%s qoşulma

%d bloqqer bunu bəyənir: